Dlaczego Pod Strzechą

To ekskluzywne i urocze miejsce do odzyskania równowagi zarówno psychicznej jak i fizycznej, w sercu KASZUB i PARKÓW

Pod Strzechą to ośrodek, który prowadzony jest przez wykształconą i wyspecjalizowaną grupę ludzi. Dla nich głównym i najważniejszym celem jest pomoc drugiemu człowiekowi. Nasz poziom empatii, współczucia oraz zaangażowania w problemy ludzi uzależnionych pozwala nam osiągać sukcesy – pomagać tym, którzy często przez bliskich stawiani są na przegranej pozycji .

Determinacja i wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi uzależnionymi pozwala nam wyprowadzić ich z amoku uzależnienia, ale też dać wiarę rodzinie i bliskim na to, że każdy zasługuje na drugą szansę. Niezależnie od popełnianych błędów, każdy jest wartościowym człowiekiem, choćby i ten, który zboczył z drogi życia przez uzależnienie.

Determinacja i wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi uzależnionymi pozwala nam wyprowadzić ich z amoku uzależnienia, ale też dać wiarę rodzinie i bliskim na to, że każdy zasługuje na drugą szansę. Niezależnie od popełnianych błędów, każdy jest wartościowym człowiekiem, choćby i ten, który zboczył z drogi życia przez uzależnienie.

Działając od lat jako wolontariusze w ośrodkach państwowych i prywatnych, nabraliśmy doświadczenia i głębokiej wiary w drugiego człowieka. Wśród nas są ludzie doświadczeni przez destrukcje życia – alkohol, narkotyki miękkie i twarde. Nasz wykwalifikowany terapeuta przez 20 laty zmagał się z alkoholu i marihuany. Dzisiaj jest żywym dowodem, że można nie tylko wygrać, ale i dawać nadzieję innym na wygraną. Czy nie jest to świadectwem tylko na to, że życie w trzeźwości trzeba umiejętnie udzielić pomocy? Odpowiedzią jest radość i wspólne szczęście, które nie tylko powinno się przyjmować, ale i dawać.

Część personelu pracuje w placówkach ambulatoryjnych i na terapii dziennej prowadzonych przez prywatne i państwowe ośrodki odwykowe leczenia uzależnień. Jesteśmy grupą ludzi nie tylko wykształconych kierunkowo, posiadamy do tego certyfikaty specjalistów terapii uzależnień. Przede wszystkim wyróżnia nas na tle innych gama wielu doświadczeń.

Nasz program powstawał przy współpracy terapeutów, psychologów, profesorów, wykładowców oraz ludzi uzależnionych z grup AA i AN. Efektem wielu debat i wymiany doświadczeniami jest dokładne rozłożenie naszego programu terapeutycznego na odpowiednie grupy tak, aby każdy uzależniony mógł odnaleźć coś interesującego i inspirującego dla siebie. Priorytetem jest dla nas konstruktywna praca nad leczeniem uzależnienia.

Nasza wiedza, doświadczenie oraz znajomość funkcjonowania innych ośrodków, tych nie tylko w Polsce, ale i w Europie, a nawet w USA, tworzy nasz ośrodek miejscem pobytu ludzi bardzo często zagubionych emocjonalnie. Dążyliśmy do stworzenia warunków idealnych, sprzyjających edukacji i codziennemu życiu w grupie terapeutycznej. Wszystko to, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty w leczeniu. Nasza placówka jest wypełniona rodzinną atmosferą i opiekunami pełnymi zrozumienia dla innych. Przygotowanie merytoryczne jest ogromnie ważne, ale przede wszystkim to pasja i chęć do pomocy jest dla nas najważniejszy. Zwyczajny ludzki odruch podania ręki drugiej osobie. Siła empatii naszego zespołu daje nadzieję na lepsze jutro.

Co nas cechuje? Co jest dla nas najważniejsze?

Radość z każdej uratowanej duszy. Wierzymy głęboko, że w każdym z nas drzemią pokłady dobra i miłości, a naszym zadaniem jest nie tylko pomoc wydostania się na zewnątrz. Największą radość sprawiają nam podopieczni, którym udało się wrócić do życia, jakie na trzeźwo jest darem i piękną wartością, a tę wartość trzeba tylko pielęgnować.

Pod Strzechą…
to czas na zmianę, na życie bez nałogów, na lepsze jutro, nowe życie, nowe pasje, miłość, która podtrzymuje płomień szczęścia…

Tym właśnie jest ośrodek Pod Strzechą.

Menu
Call Now ButtonZadzwoń - Pomoc 24h/7